SK DE ENG
Zdravé a pekné zuby pre všetkých
Typy výkonov

Ordinačné hodiny

  Nám. Sv. Františka 14, Bratislava
Pondelok - Piatok
hodiny 7:00 - 19:00 hod.
telefon Tel.: +421/2/64 77 88 88
    +421/2/65 44 02 70
    +421/904 377 508

Spolupráca so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union.

Sme partnermi programu Benefit Plus.

Ošetrenia

Zubné mostíky, korunky, protézy, onlay, inlay

 

 

Úsmev je Vaša osobná vizitka

 

Poznáte to - chýbajúce alebo krivé zuby nevytvárajú pekný úsmev a vtedy sa snažíme takýto úsmev maskovať, príp. sa prestávame usmievať úplne. V takýchto prípadoch, Vám vieme pomôcť výkonmi estetickej stomatológie. Chýbajúce zuby nahradíme korunkami, mostíkmi alebo protézami podľa Vašej potreby a možností.

Estetickou stomatológiou označujeme časť zubného lekárstva - stomatológie, ktorá sa zaoberá výzorom, estetikou zubov. Zuby sú dôležitou súčasťou celkového vzhľadu človeka. Pekné zuby signalizujú zdravie, mladosť a sebavedomie. Naopak pokazené, krivé zuby vedú k celkovej nespokojnosti s naším výzorom. Stále viac ľudí je nespokojných so svojimi zubami. Aj keď sú zuby zdravé, nie vždy zodpovedajú estetickým nárokom.  

Pekné, starostlivo ošetrované a pokiaľ možno biele - tak majú dnes vyzerať zuby.

 

 

 

 

 

 

Úsmev si na Vás všimne každý a preto doprajte si pekný úsmev.

 

Dobré výsledky v oblasti estetickej stomatológii, sú možné dosiahnuť len vtedy, keď zubný lekár a zubný technik dodržiavajú základné princípy estetickej stomatológii. Ponúkame Vám komplexné spektrum modernej estetickej stomatológie - či už celokeramické korunky, inlay, onlay, mostíky, protézy alebo  biele výplne. Poradíme Vám podľa Vašich individuálnych potrieb.

 

INLAY, ONLAY

  Inlay a   Onlay sú keramické výplne zuba a nahrádzajú veľkú alebo celú chýbajúcu korunku pôvodného zuba. V porovnaní s korunkou sú menej pevné, ale sú veľmi šetrné voči zvyšným tkanivám zuba. Pri presnom zhotovení v laboratóriu a dobrej následnej starostlivosti je reálna dlhšia životnosť.

 

ZUBNÁ KORUNKA

Pomocou zubnej korunky vieme chrániť poškodený zub, ktorý sa už nedá obnoviť výplňou. Zároveň zubnou korunkou vieme nahradiť aj chýbajúci zub, o ktorý sme prišli. Korunka sa pripevní dentálnym materiálom (dentálny cement, lepidlo) na zvyšok zubu. Tvar a farba korunky sa vždy prispôsobí tvaru a farbe zubov v dutine ústnej, tak že nie je rozoznateľná od ostatných zubov.

Korunka sa môže vyrábať z rôznych materiálov, ako je titan, keramika, ušľachitlé kovy a jej životnosť pri dodržiavaní správnej dentálnej hygieny môže byť veľa rokov. Rovnako ako aj pri vlastných zuboch, aj pri korunkách je dôležitá hygienická starostlivosť o zuby, pričom správna hygiena môže predĺžiť životnosť korunky.

 

ZUBNÉ MOSTÍKY

Zubný mostík spája jeden zub s druhým. Označuje sa mostík, pretože je ako most, ktorý drží susediace zuby a je tvorený z koruniek. Za pomoci mostíka vieme nahradiť väčšie medzery v zuboradí, keď nám chýba zub alebo aj niekoľko zubov. Mostík nie je snímateľný, ale má fixný tvar. Tak, ako korunka, jeho tvar a farba sa vždy prispôsobí tvaru a farbe ostatných zubov v dutine ústnej. Rovnako pri mostíkoch je dôležité dodržiavanie správnej hygieny.

 

ZUBNÉ PROTÉZY

Protézy sú vyberateľné zubné náhrady, ktoré nie sú pripevnené v dutine ústnej na pevno. Používajú sa vtedy, keď v zubnej čelusti chýba viac zubov a medzery sú také veľké, že už nie je možné vyplniť chýbajúce zuby zubným mostíkom.

Typy protéz:

- čiastočne snímateľná protéza

- celkovo snímateľná protéza

- teleskopické protézy

- protézy na implantátoch

 

Pri zubných protézach je dôležité, aby boli dobre vyrobené, nasadené, aby netlačili na ďasná, vyhovovali veľkosťou a výškou zubov a hlavne aby bol dobrý skus.

Ako aj na vlastných zuboch, tak aj na protéze sa vytvára zubný povlak alebo kameň. Preto je dôležité absolvovať aspoň raz za polroka dentálnu hygienu za účelom odstránenia kameňa a povlakov.

 

Pri všetkých typoch zubných náhrad - korunky, inlay, onlay, mostíky a protézy, ako aj pri ostatných vlastných zuboch, o ktoré sú zubné náhrady ukotvené, je veľmi dôležité dodržiavanie správnej dentálnej hygieny. Za pomoci správne vykonávanej dentálnej hygieny doma a raz za pol roka odborníkom v zubnej ambulancii dosiahneme predĺženie životnosti finančne náročnejších zubných náhrad ale aj predídeme strate ďalších vlastných zubov.

 

Korunky, mostíky sa vyrábajú v zubno-technickom laboratóriu, preto je pre nás nesmierne dôležitý výber správneho laboratória. Naša zubná ambulancia spolupracuje so slovenskými laboratóriami, ktoré používajú najkvalitnejšie zahraničné materiály na výrobu zubných náhrad.