SK DE ENG
Zdravé a pekné zuby pre všetkých
Typy výkonov

Ordinačné hodiny

  Nám. Sv. Františka 14, Bratislava
Pondelok - Piatok
hodiny 7:00 - 19:00 hod.
telefon Tel.: +421/2/64 77 88 88
    +421/2/65 44 02 70
    +421/904 377 508

Spolupráca so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union.

Sme partnermi programu Benefit Plus.

Ošetrenia

Parodontóza

 

Parodontóza je ochorenie závesného zubného aparátu (parodontu), ktorý sa skladá z ďasna a kosti. Onemocnenie je väčšinou zápalového pôvodu a príčinou vzniku tohto ochorenia je pôsobenie mikroorganizmov, ktorých množenie, podporuje zubný plak a zubný kameň. Toto onemocnenie sa končí stratou zubov. Zároveň baktérie pri parodontóze sa rozširujú do celého organizmu a spôsobujú zvýšený výskyt srdcového infarktu, mozgových príhod.

Možno spojenie parodontóza a ochorenie srdca, krvného obehu znie absurdne, avšak nie je to tak. Na základe rôznych výsledkov výskumov je dokázané, že parodontóza zvyšuje ochorenie srdca a krvného obehu. Zápal zubného aparátu patrí k podstatným rizikovým faktorom vzniku ochorenia srdca (vysoký tlak, obezita, vysoká hladina tuku v krvi) a krvného obehu ako srdcový infarkt a mŕtvica.

 

 

 

 

 

 

 

 

Je štatisticky dokázané, že v Nemecku približne 70% dospelých vo veku 35 - 50 rokov a viac ako 80% seniorského veku, trpia klasickými rizikovými faktormi spôsobujúcimi ochorenia srdca a krvného obehu, ako zvýšená hladina tukov v krvi, vysoký krvný tlak a nadváha. Parodontóza patrí k klasickým rizikovým faktorom. Štúdie nám poskytli informáciu, že pacienti trpiaci ochorením parodontóza, môžu mať až 1,7 násobne vyššie riziko ochorení srdca a krvného obehu, než pacienti, ktorí toto ochorenie nemajú.

Je dôležité toto ochorenie včas diagnostikovať, zastaviť ho a tým zabrániť predčasnej strate zubov a ďalším zápalovým procesom v organizme.

V našej zubnej ambulancii sa venujeme prevencii vzniku parodontózy rovnako ako aj jej liečeniu. V rámci prevencie je dôležité dôkladné domáce čistenie zubov, preventívne prehliadky kvality hygieny dutiny ústnej a pravidelné, aspoň dvakrát ročne navštevovanie dentálnej hygieny, uskutočnenej odborníkom v zubnej ambulancii. Je dokázané, že pacienti, ktorí pravidelne navštevujú dentálnu hygienu, sú menej náchylný na ochorenie parodontózy, než pacienti s nepravidelnou starostlivosťou o dutinu ústnu.