SK DE ENG
Zdravé a pekné zuby pre všetkých
Typy výkonov

Ordinačné hodiny

  Nám. Sv. Františka 14, Bratislava
Pondelok - Piatok
hodiny 7:00 - 19:00 hod.
telefon Tel.: +421/2/64 77 88 88
    +421/2/65 44 02 70
    +421/904 377 508

Spolupráca so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union.

Sme partnermi programu Benefit Plus.

Ošetrenia

Ošetrenie zubov v termíne podľa Lunárneho kalendára

 

 

 

V rámci rozšírenia našich služieb ponúkame našim pacientom možnosť,  ošetrenia v termíne podľa lunárneho kalendára.

U každého z nás sa opakujú obdobia aktivity a pasivity tela aj mysle. Väčšina z nich súvisí s periodickými vplyvmi Slnka, Mesiaca, Zeme, ale aj celého vesmíru.  Mesiac je našou najbližšou planétou a  najväčší vplyv na človeka,  má otáčanie Mesiaca okolo Zeme raz  za 29,5 dňa.

Stále cítime potrebu vracať sa k poznatkom našich predkov, ktorí žili v súlade s prírodou, sily Mesiaca dobre poznali a bežne ich využívali vo svojom každodennom živote.

Ľudia sa odpradávna riadili aj podľa hviezd či Mesiaca (luny). Mesiac má zvláštny vplyv aj na naše zdravie. V priebehu cyklu od novu po spln ukazuje rôzne fázy a príroda, ktorej sme súčasťou, sa týmito fázami riadi.


Aj v súčasnosti je mnoho ľudí, ktorí sa riadia odporúčaniami podľa Lunárneho kalendára a v určité dni robia tie úkony, ktoré sú odporučené lunárnym kalendárom na daný mesiac. Niektoré dni sú vhodné na starostlivosť o domácnosť, záhradu, rastliny, iné dni na pestovanie tela, zabezpečovanie zdravia ako napr. vhodný deň pre zubné ošetrenie – trhanie zubov.

Existujú štúdie v zubnom lekárstve, ktoré upozorňujú nato, že ak prechádza mesiac určitou fázou, tak niektoré zubné výkony sú spojené s menšími komplikáciami. 

V prípade jednoduchých ošetrení ako napr. preventívnych prehliadkach, odstránení zubného kameňa alebo povlakov nie je nutné sa riadiť podľa Lunárneho kalendára, ale sú aj dni, ktoré sú vhodnejšie na výkon komplikovanejších ošetrení ako napr. operácie.

V prípade operácií v dutine ústnej je potrebné vyhnúť sa dňom v znamení býka. Ak  je teda mesiac v znamení býka, tak tieto dni sú úplne nevhodné pre operácie čeľustí

Naopak korunky a mostíky je najlepšie nasadzovať počas ubúdajúcej Luny, ako aj extrakcie zubov by sa mali vykonávať v tomto období.

 
Ak sa riadite odporúčaniami Lunárneho kalendára a máte záujem o ošetrenie v dňoch, vhodných na zubný výkon, podľa Lunárneho kalendára, radi Vás, vo Vami vybraný deň, objednáme na ošetrenie.
 
Principiálne  ošetrujeme všetkých našich pacientov v tie dni, v ktoré si ošetrenie želajú.