SK DE ENG
Zdravé a pekné zuby pre všetkých

Ordinačné hodiny

  Nám. Sv. Františka 14, Bratislava
Pondelok - Piatok
hodiny 7:00 - 19:00 hod.
telefon Tel.: +421/2/64 77 88 88
    +421/2/65 44 02 70
    +421/904 377 508

Spolupráca so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union.

Sme partnermi programu Benefit Plus.

Prijímate ešte nových pacientov do Vašej stomatologickej ambulancie DENTAL CARE Dr. Rosa?

DENTAL CARE Dr. Rosa aj naďalej prijíma nových dospelých ako aj detských pacientov, ktorých radi ošetríme v našom stomatologickomimplantologickom centre.

Poskytujete implantologické alebo stomatologické ošetrenie zubov aj v celkovej narkóze?

Áno, pre našich pacientov poskytujeme stomatologické a implantologické ošetrenie v celkovej narkóze. V prípade ošetrenia v celkovej narkóze je potrebné absolvovať predoperačné vyšetrenia a so svojim ošetrujúcim lekárom skonzultovať všetky stomatologické výkony, ktoré budú realizované v celkovej narkóze.

Aká je cena jedného zubného implantátu?

Cena zubného implantátu je 500,00 Eur, implantologická konzultácia s Dr. med. dent. Robertom Rosom, implantológom  je zdarma.

Aká je cena zubného implantátu s korunkou?

Celková cena za zubný implantát s korunkou, vrátane odtlačkov, anestézy je 850,00 Eur.

Robíte pre Vašich pacientov aj snímateľné náhrady/protézy na implantáty?

V prípade chýbajúcich viacerých zubov je možné upevniť snímateľnú náhradu/zubnú protézu  na zubné implantáty. Takto upevnená náhrada sedí v ústach pacienta pevne a umožňuje mu lepšie pohrýzť jedlo. Aj v prípade záujmu o tento výkon je potrebné najprv absolvovať implantologickú konzultáciu.
Ceny za tieto výkony sú uvedené na našej webstránke http://www.dentalcare-rosa.sk/cennik-zubny-implantat-s-korunkou-zubna-nahrada .

0šetrujete aj poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovni?

Áno, prijímame a ošetrujeme aj pacientov Všeobecnej zdravotnej poisťovni, pacient VśZp môže na základe dokladu o úhrade požiadať svoju poisťovňu o preplatenie výkonov.

Čo je to vlastne dentálna hygiena?

Dentálna hygiena je odborný názov pre profesionálne čistenie zubov. Dentálna hygiena zahŕňa odstránenie zubného kameňa, povlakov a fluoridáciu – nanesenie laku so zvýšeným obsahom fluoridu. Zuby pieskujeme práškom, čím dosiahneme odstránenie nečistôt v medzizubných priestoroch, tmavých povlakov od kávy, cigariet. Súčasťou dentálnej hygieny je aj ukážka a nácvik správnej starostlivosti o zuby a chrup, správneho používania dentálnych pomôcok – zubnej nite, jednozväzkovej kefky, medzizubných kefiek.

Ako často je potrebné chodiť na dentálnu hygienu?

Dentálnu hygienu odporúčame absolvovať dvakrát ročne. Pravidelné absolvovanie dentálnej hygieny je dôležitou liečebno-preventívnou metódou pre každého pacienta, keďže je dokázané, že zlý stav dutiny ústnej súvisí so zdravotnými problémami celého organizmu.

Môže absolvovať dentálnu hygienu aj dieťa?

Dentálna hygiena je vhodná pre deti, okrem odstránenia zubného kameňa, povlakov deti naučíme deti aj správnej technike čistenia zubov a rodičom odporučíme, ako sa starať o chrup detí.

Ako viem, že mám ísť na dentálnu hygienu?

Na dentálnu hygienu Vás odporučí Váš zubný lekár alebo by ste návštevu dentálnej hygieny nemali odkladať v týchto prípadoch:

Je bielenie zubov bolestivé ?

Bielenie zubov nie je bolestivé. Na ďasná nanesieme ochranný krém, pery sú chránené ochrannými pomôckami, tým zabezpečíme ochranu mäkkých tkanív pred účinkami bieliaceho gélu a lampy. Prípadnej prechodnej citlivosti zabránime nanesením bezfarebného fluoridového laku na všetky zuby ihneď po bielení.

Kedy môže prísť dieťa prvýkrát na návštevu k zubnému lekárovi?

Prvú návštevu odporúčame v čase, keď už má dieťa všetky dočasné zuby prerezané.
V prípade, ak majú rodičia otázky ohľadne starostlivosti o ďasná, prvé zúbky – môžu prísť aj skôr, vždy však odporúčame, aby na prvú prehliadku zobrali dieťa včas, nie keď je už bolestivé, keďže môžu vzniknúť negatívne spomienky spojené s ošetrením v zubnej ambulancii, ako aj sťažená spolupráca dieťaťa s lekárom. Počas prvej návštevy dieťa oboznámime hravou formou s prostredím ambulancie.

Čo to je pečatenie zubov?

Pečatenie zubov je vhodné pre deti, ako forma prevencie pred zubným kazom. Zub sa vyčistí špeciálnou pastou, následne sa zaleje ochrannou hmotou a tak sa predchádza vzniku zubného kazu. Pečatenie zubov výrazne znižuje tvorbu zubných kazov hlavne na zadných zuboch – stoličkách.

Ako často je potrebné chodiť na preventívnu prehliadku?

Preventívnu prehliadku by mal dospelý človek absolvovať aspoň raz ročne a dieťa dvakrát ročne.

Robíte aj biele výplne?

V našej ambulancii robíme pre našich pacientov aj biele fotokompozitné výplne, ktoré sú estetickejšie ako ostatné výplne, vyzerajú prirodzenejšie.

Vymieňate aj amalgámové výplne?

Mnohí pacienti majú záujem o výmenu amalgámových výplní z dôvodov estetických alebo zdravotných. Výmena za bielu výplň alebo inú variantu, či už inlay  alebo  korunku je individuálna, dôležité je aj odporučenie lekára, ktorá varianta je vhodnejšia.
Amalgám je možné odstrániť pod kofferdamovou blanou.

Môžu byť zub s novou výplňou citlivý?

Áno, táto citlivosť môže pretrvávať aj dlhodobejšie, kým definitívne odznie, zvyčajne nastáva po ošetrení hlbších kazov.

Ako môžem nahradiť chýbajúci zub?

V prípade, ak v ústach chýba zub alebo zuby je možné túto situáciu riešiť niekoľkými protetickým náhradami, v závislosti od toho, či zostal po chýbajúcom zube koreň alebo nie.

Ak zostal po chýbajúcom zube koreň, príp. ak je zub zlomený alebo je poškodenie zuba rozsiahlejšie a nie je možné ho obnoviť výplňou, vtedy na obrúsený pahýl zuba môžeme nasadiť korunku, v prípade viacerých chýbajúcich zubov dosádzame pevné zubné mostíky alebo zubné protézy – fixné, snímateľné.

Pokiaľ chýba zub aj s koreňom je potrebné najprv nahradiť chýbajúci koreň a to implantátom. Zubný implantát je takzvaný umelý zubný koreň. Po jeho vhojení je možné nasadiť protetické práce – korunku, mostík, zubné protézy, v závislosti od počtu chýbajúcich zubov.

obrázok

Čo je to korunka?

Zubná korunka je náhrada korunkovej časti zubu, ktorá je nasadená na obrúsený pahýl zubu alebo na implantát. Zubná korunka je pevne nasadená a nie je vyberateľná.

Z čoho je vyrobená korunka?

Korunka môže byť kovokeramická (s obsahom kovu) alebo celokeramická. V prípade celokeramickej, bez obsahu kovu, môžeme použiť materiál zirkón, alebo Empress, E-Max.

Aká dlhá je životnosť korunky?

Životnosť korunky je niekoľko rokov, pri správnom dodržiavaní dentálnej hygieny sa môže dosiahnuť aj dvadsaťročná životnosť.

Čo je to mostík?

Mostík spája jeden zub s druhým, pričom premostí chýbajúci zub alebo zuby. Označuje sa mostík, pretože je ako most, ktorý drží zuby a je tvorený z viacero koruniek. Za pomoci mostíka vieme nahradiť aj väčšie medzery v zuboradí. Mostík je napevno upevnený, nie je vyberateľný. Rovnako ako pri korunke napomáha k predĺženiu jeho životnosti správna dentálna hygiena.

Mostík môže byť vyrobený z kovokeramiky alebo celokeramiky.

Poskytujete aj extrakciu zuba múdrosti?

Áno, naši stomatochirurgovia poskytujú celé spektrum chirurgických výkonov vrátane komplikovaných chirurgických extrakcií, resekci, frenulektómie.

Čo je to zubný implantát?

Zubný implantát je umelý zubný koreň (vyrobený z titánu) zavedený do kosti čeľuste alebo sánky. V procese hojenia prirastá kosť k implantátu, ktorý je potom v kosti pevne zakotvený.

Zubný implantát, na ktorý sa po vhojení osadí protetická práca (korunka, mostík, protéza) predstavuje trvalé riešenie náhrady chýbajúceho zubu alebo zubov.

Aký je postup pri implantácii ?

Zavádzanie zubných implantátov do čeluste sa vykoná v lokálnej anestézii a ihneď po zavedení implantátu odchádza pacient domov. Následne po týždni sa vyberú pacientovi stehy.

Koľko trvá, kým sa implantát vhojí?

Je to individuálne, v dolnej čelusti prebieha vhojenie po zavedení implantátov najviac 3 mesiace, v hornej čelusti 6 mesiacov. Následne po vhojení implantátu sa upevní na implantát nadstavbová časť a korunka. Čas vhojenia môže byť aj kratší, príp. dlhší, je to individuálne a preto lekár počas kontroly určí, či už je implantát vhojený a  kedy je možné osadiť na implantát nadstavbovú časť a korunku.

Preplatí poisťovňa zavedenie implantátu?

Poisťovňa  neprepláca zavedenie implantátu.

Poskytujete stomatologické ošetrenie aj v celkovej narkóze?

Áno, pre našich pacientov poskytujeme stomatologické ošetrenie v celkovej narkóze. V prípade ošetrenia v celkovej narkóze je potrebné absolvovať predoperačné vyšetrenia a so svojim ošetrujúcim lekárom skonzultovať všetky stomatologické výkony, ktoré budú realizované v celkovej narkóze. 

Spolupracujete so zdravotnými poisťovňami?

Naša stomatologická ambulancia spolupracuje so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union.

Kde nájdem cenník Vašej ambulancie?

Cenník je dostupný na našej web stránke www.dentalcare-rosa.sk/zubar-cennik alebo priamo v našej ambulancii.


 Maximálny povolený počet znakov
kod
* - Povinné údaje!
** - Telefón alebo e-mail je povinný!