SK DE ENG
Zdravé a pekné zuby pre všetkých
Typy výkonov

Ordinačné hodiny

  Nám. Sv. Františka 14, Bratislava
Pondelok - Piatok
hodiny 7:00 - 19:00 hod.
telefon Tel.: +421/2/64 77 88 88
    +421/2/65 44 02 70
    +421/904 377 508

Spolupráca so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union.

Sme partnermi programu Benefit Plus.

Ošetrenia

DIAGNOSTIKA URČENIA VHODNOSTI ZUBNÉHO MATERIÁLU

PRE KONKRÉTNY ĽUDSKÝ ORGANIZMUS - KONKRÉTNU A INDIVIDUÁLNU OSOBNOSŤ

 

ODSTRÁNENIE AMALGÁMU POMOCOU KOFFERDAMOVEJ BLANY

Je dokázané, že pri hryzení, konzumácii veľmi horúcich alebo kyslých jedál, pri čistení zubov (hlavne fluórovou pastou), ale aj pri škrípaní zubami v spánku, sa trením uvoľňujú ťažké kovy a so slinami sa dostávajú do žalúdka a črevného traktu. Ortuťové pary, vznikajúce pri vŕtaní a vkladaní výplní, prenikajú sliznicami priamo do mozgu alebo pri vdýchnutí sa dostávajú do pľúc. Baktérie v ústach premieňajú ortuť a cín na vysoko jedovaté organické zlúčeniny. Tie sa potom ukladajú v mozgu a orgánoch, stávajú sa záťažou pre imunitný systém.

Amalgam obsahuje ortuť, ktorá je jedovatou organickou zlúčeninou. Uvoľnuje sa z amalgámových výplní, preniká do tela a môže spôsobiť záťaž pre organizmus. Najčastejšie je postihovaná nervová sústava (mozog, nervy), obličky, pohlavné orgány.  

 

 

 

 

 

 

 

 

Vzhľadom na tieto skutočnosti, mnohí pacienti si nechávajú vymeniť amalgámové výplne za tzv. biele výplne. Pri vyberaní amalgámu je však veľmi dôležité dodržať postupy tak, aby sa nedostala žiadna ortuť do tela. Preto v našej zubnej ambulancii používame na odstránenie amalgámu kofferdamovú blanu.

Kofferdamová blana je gumenná ochranná rúška, ktorá zamedzí kontaktu amalgámu so sliznicou v dutine ústnej. Zároveň je dôležité pri odstraňovaní amalgámu, okrem použitia kofferdamovej blany, chladenie vŕtanej výplne, aby uvoľňovala, čo najmenej pár.

Následne je dôležité dodržať ďalšie kroky:                                                                           

- dôkladné odstránenie všetkých zvyškov amalgámu zo zubov

- odsatie všetkých zvyškov amalgámu, ktoré sa príp. mohli dostať do úst

- dobré vetranie miestnosti

   

DIAGNOSTIKA URČENIA VHODNOSTI ZUBNÉHO MATERIÁLU PRE KONKRÉTNY ĽUDSKÝ ORGANIZMUS - KONKRÉTNU A INDIVIDUÁLNU OSOBNOSŤ

 

Čoraz viac ľudí zaujíma, z akých látok sú zložené zubné materiály a aká je ich znášanlivosť ľudským organizmom. Pribúda množstvo pacientov, ktorí navštevujú zubných lekárov, aby si nechali vymeniť amalgámové výplne za tzv. biele výplne. Naša zubná ambulancia spolupracuje s odborníkmi, ktorí Vám v prípade záujmu, pomôžu diagnostikovať najvhodnejší zubný materiál v súlade s Vaším organizmom a Vašou osobnosťou.

Existuje široké spektrum materiálov, kde je možné diagnostikovať ich vhodnosť pre ľudský organizmus a to od podložiek pod výplne, rôzne druhy výplní a anestetík, materiály na bielenie zubov, až po zubné náhrady - korunky, mostíky.

V prípade záujmu, Vám radi túto diagnostiku prevedieme v našom zariadení. Na základe výsledkov diagnostiky použijeme pri zubnom výkone odporúčané vhodné zubné materiály, nezaťažujúce ľudský organizmus a korelujúce s Vašími osobnostnými charakteristikami.

Tešíme sa na Vás