SK DE ENG
Zdravé a pekné zuby pre všetkých
Typy výkonov

Ordinačné hodiny

  Nám. Sv. Františka 14, Bratislava
Pondelok - Piatok
hodiny 7:00 - 19:00 hod.
telefon Tel.: +421/2/64 77 88 88
    +421/2/65 44 02 70
    +421/904 377 508

Spolupráca so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union.

Sme partnermi programu Benefit Plus.

Ošetrenia

Pečatenie zubov

                                                                                              

              

 

 

U nás sa bude páčiť aj Vašim deťom

Naši zubní lekári ošetrujú aj deti v predškolskom a školskom veku. Počas prvej návštevy sa zoznámia s prostredím zubnej ambulancie, zubným lekárom a sestričkou, ktorí im hravou formou povysvetľujú použitie jednotlivých nástrojov, prístrojov v zubnej ambulancii.

Vždy odporúčame prísť na prvú návštevu k zubnému lekárovi, skôr než začne problém, bolesť zúbka u detí. S bolesťou zuba, v neznámom prostredí je aj dieťa viac vystresované a menej ochotné spolupracovať pri ošetrení a zbytočne má spojené negatívne spomienky s ošetrením v zubnej ambulancii. Počas zákroku prehráme deťom detskú rozprávku a tak im spríjemníme stomatologický zákrok.

Je dôležité nezabúdať na prevenciu u detí aj v oblasti starostliovsti o detský chrup a preto je aj zdravotnými poisťovňami  odporučené  absolvovať s deťmi, dvakrát ročne preventívnu prehliadku u zubného lekára.

Zároveň v rámci detskej stomatológie ponúkame ošetrenie detských pacientov v celkovej narkóze.

Pečatenie zubov

Pečatenie zubov patrí k výkonom preventívnej detskej stomatológie, je vhodné u detí, ako forma prevencie pred zubným kazom. Väčšinou sa pečatia zadné zuby, pretože žuvacie plochy týchto zubov, majú členitý, ryhovaný povrch. A to je nebezpečné miesto na ukladanie zvyškov potravy, čo môže viesť k tvorbe zubného kazu.

 Zub sa vyčistí špeciálnou pastou a ryhy zuba sa správne pripravia. Potom zubný lekár stoličky zaleje hmotou (skloionomérne cementy, živicové pečatidlá), ktorá sa podobá bielej plombe a vytvrdí ju ultrafialovým svetlom. Na záver sa povrch zuba zafluoriduje. Zub ostáva hladký a bez rýh.

U detí sa pečatia predovšetkým trvalé zuby, hlavne stoličky šestky, ktoré sa u detí objavia približne vo veku šiestich rokov, ale môžu sa pečatiť aj mliečne zuby, hneď potom, ako sa prerežú, hlavne ak majú hlboké ryhy. Pečatenie zubov vydrží zvyčajne tri až päť rokov.

 

Pečatenie zubov nebolí a je ekonomicky výhodnou ochranou pred zubným kazom.