SK DE ENG
Zdravé a pekné zuby pre všetkých

Ordinačné hodiny

  Nám. Sv. Františka 14, Bratislava
Pondelok - Piatok
hodiny 7:00 - 19:00 hod.
telefon Tel.: +421/2/64 77 88 88
    +421/2/65 44 02 70
    +421/904 377 508

Spolupráca so zdravotnými poisťovňami Dôvera a Union.

Sme partnermi programu Benefit Plus.

Zaujímavé články

TO, o čom zubári nehovoria, aby na vás zarábali!

TO, o čom zubári nehovoria, aby na vás zarábali!

 

Platíte nemalé peniaze pri návšteve zubára? Snažíte sa o prevenciu, ale niekedy to jednoducho nejde? Vaše zuby už nič nezachráni? Je tu jeden zubársky výkon, ktorý tomuto všetkému mohol predísť! Mnohí však o tom ani len nepočuli... Najviac tento zázrak dokáže pomôcť vašim deťom! Investujte teraz do ich zúbkov a ušetrite im trápenie do budúcna. Či už finančné alebo bolestné...

Pýtate sa čo je to za zázrak?

V Amerike bežne používaný, na Slovensku málo známy! My by sme vám o ňom radi povedali niečo bližšie.

 

Na prevenciu zubov sa u detí odporúča zákrok, ktorý sa nazýva PEČATENIE ZUBOV. Vhodné je ho vykonať ihneď po prerezaní prvých stálych zubov dieťaťa. Dá sa urobiť aj v dospelosti, zub však musí byť zdravý! Pečatenie sa robí na zuboch, ktoré majú hlboké ryhy. Väčšinou ide samozrejme o zadné zuby. V týchto jamkách sa ukladajú baktérie a povlaky. Sú náročné na čistenie a riziko vzniku zubného kazu je tu veľmi vysoké. Ide kvázi o ,,zaplombovanie zubu“. Nemusíte sa však ničoho obávať. Ryhy sa špeciálne vyčistia, upravia, následne zalejú a vytvrdia ultrafialovým svetlom. Zub sa potom dá jednoduchšie vyčistiť a nevznikajú miesta, v ktorých by sa baktérie schovali našej zubnej kefke. Stomatológovia odhadujú, že pečatenie by malo vydržať päť až desať rokov. Dôležitá je kontrola, či sa zapečatenie nepoškodilo, nepopraskalo alebo nevypadalo. Vtedy je potrebná oprava. Pečatidlá existujú v rôznych farbách. Najviac používané sú biele a priesvitné, ale existujú aj iné farebné a odtieňové prevedenia, ktoré sa prispôsobia prirodzenej farbe vašich zubov.      

 

Koľko Vás to bude stáť?

Každý zubár má individuálne ceny, rovnako ako každá zdravotná poisťovňa môže ale nemusí k tomuto zákroku prispieť. Preto je vhodné sa dopredu informovať. Cena však rozhodne nie je horibilná a u väčšiny zubárov sa pohybuje okolo 10€ za jeden zub. Porovnajte si to s cenou, ktorú by ste zaplatili za vŕtanie a výplň, prípadne zložitejšie stomatologické zákroky... Oplatí sa zainvestovať?

 

 

ZAPEČATENÍM ZUBOV SI ZAPEČATÍTE NIELEN ZUBY, ALE AJ ÚSPORY VO VAŠEJ PEŇAŽENKE!

Späť